Category
F4A-DMDM-1M-P Kabel Jumper Wireless types 7-16 DIN Male 7-16 DIN Male
Product Classification
| Product Type | SureFlex® Premium, static PIM |
| Product Series | RSJ4-50 |
| Ordering Note | CommScope® standard product in Asia Pacific | CommScope® standard product in Europe, the Middle East, and Africa |
General Specifications
| Body Style, Connector A | Straight |
| Body Style, Connector B | Straight |
| Interface, Connector A | 7-16 DIN Male |
| Interface, Connector B | 7-16 DIN Male |
| Specification Sheet Revision Level | B |
Dimensions
| Length | 1 m | 3.281 ft |
| Nominal Size | 1/2 in |
Electrical Specifications
| 3rd Order IMD Static | -116 dBm |
| 3rd Order IMD Static Test Method | Two +43 dBm carriers |
| DTF, Connector A | -34 dB |
| DTF, Connector B | -34 dB |
Return Loss/VSWR
| Frequency Band | VSWR | Return Loss (dB) |
| 698–960 MHz | 1.06 | 30.72 |
| 1700–2200 MHz | 1.06 | 30.72 |
| 2200–2700 MHz | 1.11 | 26.00 |
| 3400–3800 MHz | 1.23 | 20.00 |
Jumper Assembly Sample Label
| Click on image to enlarge. |
Environmental Specifications
| Immersion Test Method | Meets IEC 60529:2001, IP68 in mated condition |
Regulatory Compliance/Certifications
| Agency | Classification |
| ISO 9001:2015 |
Designed, manufactured and/or distributed under this quality management system |
| ROHS | Compliant |
| CHINA-ROHS |
Below maximum concentration value |
| REACH-SVHC | Compliant as per SVHC revision on www.commscope.com/ProductCompliance |
Be the first to review “F4A-DMDM-1M-P Kabel Jumper Wireless types 7-16 DIN Male 7-16 DIN Male” Cancel reply
Categories: Kabel Assemblies, Wireless Transmision Assemblies
Related products
Layanan Kami
Terjamin mutu
Produk 100% orisinil
Transaksi Aman
Bisa minta faktur pajak
Layanan
Cepat respon dan profesional
Harga
Terbaik dan bersahabat
Pengiriman
Produk kami antar sampai tujuan
Tentang Kami
Sarang Telco berdiri di awal tahun 2019, kami merupakan pengembangan bisnis dari PT. Suryajaya Teknotama (SJA) yang merupakan perusahaan pemasok bagi industri telekomunikasi nirkabel yang telah berdiri sejak tahun 2001, kami berkomitmen untuk menyediakan teknologi yang tepat bagi para pengguna bisnis telekomunikasi di Indonesia.
Terbaru
Kabel LDF4-50A Merk Commscope
July 14, 2023
Enterprise Network Solutions
July 28, 2020
Aceess Point Solution
July 28, 2020











Reviews
There are no reviews yet.